24h
na dobę
7 dni
w tygodniu

Samochód zastępczy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów Firma dysponuje własną flotą samochodów zastępczych, udostępnianych na czas likwidacji szkody z OC sprawcy, czy naprawy samochodu. Posiadamy auta zastępcze - osobowe i dostawcze, które całodobowo są do Waszej dyspozycji.

Posiadana przez nas flota to samochody segmentów od A  do M, oraz LCV i jest ona na bieżąco poszerzana

Samochód zastępczy z polisy OC sprawcy kolizji:

Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego pojazd zastępczy przysługuje każdemu poszkodowanemu w kolizji czy wypadki drogowym: „Towarzystwa Ubezpieczeniowe muszą zwrócić poszkodowanemu koszty wynajęcia pojazdu zastępczego, także w sytuacji, gdy korzystał on ze swojego uszkodzonego auta tylko w celach prywatnych – uznał Sąd Najwyższy. Podstawą prawną wynajmu zastępczego środka transportowego jest art. 34 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych oraz art. 361, 363, 415 Kodeksu cywilnego."

Jeżeli jesteś poszkodowanym w zdarzeniu drogowym, masz prawo wynająć samochód zastępczy na czas niedostępności swojego pojazdu. Jako jedni z nielicznych świadczymy tą usługę w sposób bezgotówkowy – tak więc klient nie pokrywa kosztów wynajmu.
Warunki, które należy spełnić aby otrzymać od nas auto zastępcze:

  • być poszkodowanym (dokumentem potwierdzającym jest oświadczenie sprawcy lub notatka policyjna),
  • znać dane sprawcy oraz jego nr polisy,
  • zgłosić szkodę do ubezpieczyciela,
  • posiadać ważne prawo jazdy i dowód osobisty.

Wszelkie formalności związane z wynajem pojazdu zastępczego są przez nas kompleksowo obsługiwane a cała usługa bezgotówkowo rozliczna w taki sposób by poszkodowany nie ponosił żadnych kosztów z tym związanych.

Nasze pojazdy zastępcze są również do całodobowej dyspozycji klientów w sytuacji oczekiwania na naprawę samochodu. Oferta wynajmu samochodów jest skierowana do osób prywatnych, firm, oraz przedsiębiorców, którzy wykorzystują samochód jako narzędzie pracy.

Dzięki otwartości na potrzeby klientów i odpowiedniemu nastawieniu staramy się aby nasza Firma stała się jedną z tych niewielu do której klienci zawsze wracają wiedząc, że mogą na nas polegać.